Badminton vás zabaví i na cestách

  Badminton je úžasná hra, kterou si oblíbily miliony lidí na celém světě. Ke štěstí vám stačí jen dvě rakety, pár plastových či peřových míčků na badminton, a nic jiného nepotřebujete. Klidně si badminton můžete zahrát třeba na nudistické pláži, kde nebudete mít na sobě vůbec nic, čímž prokážete, že lze tento sport provozovat prakticky kdekoli a pouze s touto základní výbavou.

  míček na badminton

  Badminton na písku – hrát na písku podobně, jako se hraje plážový volejbal, je velmi lákavé zejména u moře, ale také na dovolené u přehrady či zatopené pískovny. Kupříkladu v Suchdolu nad Lužnicí si u pískoven zahrajete, aniž by vás někdo omezoval, je tam dostatek volného prostranství pro tento sport.

  Na koupališti – pobyt na koupališti v letním vedru vám badmintonové rakety s míčkem zpříjemní zrovna tak. Zahrajete si na trávníku naboso anebo v teniskách, záleží na vašich preferencích. Opět vystačíte jen se základní výbavou a s plavkami na sobě, ovšem chcete-li si zahrát přes síť a koupaliště to umožňují, není problém.

  souprava na badminton

  Z kopce – hráli jste někdy badminton z kopce? Pokud ne, doporučujeme vyzkoušet. Pochopitelně se musíte pravidelně střídat ve své pozici, aby to bylo spravedlivé, každopádně ten, co je dole, má obtížnější roli, protože musí do úderu vkládat více razance, ale pro oba hráče je hra obtížnější i proto, že se musíte pohybovat po nakloněné rovině, a je vcelku jedno, zda je z kopce nebo do kopce.

  Na horách – soupravu na badminton si můžete vzít s sebou i do hor, pokud tu máte objednané ubytování v horské chatě. Hra vás bude bavit zejména s výhledem na krásná horská panoramata, například v Kořenově v Jizerských horách či v Pasekách nad Jizerou, v Krkonoších na Ptačím vrchu anebo na Šumavě na Jeleních vrších, nedaleko Nové Pece. Jistě sami objevíte další krásná prostředí, kde tato hra získá patřičný náboj.