Berlín, super dovolená

  Berlín je samo o sobě vcelku krásné město samo o sobě, bohužel války hodně památek zdevastovaly. Tento nedostatek však město vynahrazuje kulturními akcemi a krásnými architektonickými skvosty. Najdou se však i stavby, které přežily úplně všechny tryzny. Patři mezi ně Reichstag novobarokní stavba, která zastává funkci symbolu nové éry Německé politiky.
  hlavní nádraží Berlína
  Mauerpark je zase nejznámější park Berlína. Probíhají tady bleší trhy se spoustou různých věcí, dokonce tady prodávají i místní umělci. Když už jste v parku v horkém letním dni, určitě se budete chtít osvěžit. Zajeďte si proto na kolech, které jsou po celém městě dostupné, do berlínských jezer, kde je možnost se koupat a opalovat. Samozřejmostí je pivo a pravé německé klobásy. Místní příroda je úžasná, jedno z nejkouzelnějších míst je rozhodně Grunewaldský les, můžete se jím nechat provést pomocí komentované procházky, v které vám prozradí zajímavosti z jeho minulosti.
  Německu nejde upřít temná historie spojená se světovými válkami a známou Studenou válkou. Proč nenavštívit známé letiště Tempelhofer, právě odtud vzlítaly bojové letouny a také přilítaly letadla od spojenců ze západu, když byl Berlín rozpůlen na sovětskou a svobodnou část. V dnešní době se zde nachází spoustu různých atrakcí. Jsou tady jak basketbalová hřiště, hřiště pro psy, nebo pivní zahrady. Rozhodně doporučuji navštívit.
  Zajímají-li vás filmy, navštivte Berlinale, největší filmový festival, co se počtu lidí týče. S tímto festivalem navštívíte spoustu zajímavých míst v tomto městě, ať už se jedná o ZOO, či Alexanderplatz.
  braniborská brána
  V žádném jiném městě nejsou tak zajímavá muzea, nebo aspoň nemají tak zajímavé umístění. Zde se nachází na takzvaném muzejním ostrovu, ležícím na řece, se nachází 5 známých muzeí. Žádné místo však není natolik známé jako Berlínská zeď, po ní zůstal už jen památník a kousek původní zdi.
  Tak co, líbí se vám Berlín?