Celebrita mezi virtuálními měnami

  V dnešní světě se můžeme setkat s mnoha způsoby, jak zbohatnout. Běžný příjem nám vystačí pouze na úhradu všech nezbytných účtů a poplatků, které potřebujeme k přežití. Proto abychom se stali finančně nezávislými potřebujeme něco navíc.
  mince bitcoinu
  Cest, jak k penězům přijít existuje dozajisté spousta. Můžeme si otevřít spořící účet, ten ale negeneruje dostatečně velkou míru zisku. Proto se musím poohlédnout jinde. Pokud se zaměříme na spořící účty v rámci nich můžeme získat přistup do podílových fondů. Ty fungují jako spořící účty, ale můžeme si vybrat míru rizika, a tedy i míru generovaného zisku.
  V rámci podílových fondů tedy nakoupíme určitý objem podílových listů, ty následně spravuje bankéř. Pokud investujeme peníze do méně rizikových obchodů nemůžeme čekat příliš vysokou návratnost, zato máme ale jistotu, že se nám vložené peníze vrátí plus nějaká ta koruna navíc.
  V opačném případě, tedy investice do většího rizika se nám nemusí úplně vyplatit. Je pravda, že máme zajištěný vyšší zisk, ale pokud obchod nevyjde podle představ všech stran můžeme o vše přijít.
  urovnané peníze
  Další cestou k investování je již zmiňovaná virtuální měna. Jedná se tedy o formu virtuálních peněz, které fungují na principu blockchain. To znamená, že peníze nejsou nijak ovlivňovány ani ovládány třetí stranou. Tedy jejich výměna probíhá pouze mezi kupujícím a prodávajícím.
  Celebritou mezi blockchainem je samozřejmě bitcoin. Ten utkvěl v paměti snad každému, kdo o tuto problematiku alespoň trošku zavadil. Svou největší slávu zažil v zimě roku 2017, kdy zázračně vystřelil až na hodnotu 30 000 USD. Což bylo k neuvěření. Tato měna se totiž vykřesala z haléřových do desetitisíců.
  Poté však došlo na čínském trhu k nastavení omezení, které vývoj virtuální měny značně omezily. Tato měna je však stále funkční. Nefunguje zatím jako plnohodnotné platidlo, ale může posloužit jako uchovatel hodnoty nepotřebných finančních prostředků.