Čistá hladina v bazénu

  Je vy máte bazén. To máte super, alespoň se nemusíte mačkat na veřejném koupališti nebo jezdit daleko k vodě. Ano, je super mít bazén hned u domu, ale málo kdo ví kolik takový zahradní bazén dokáže potrápit. Jeho údržba totiž není zřídka jen tak jednoduchá. A to musíme zvážit i při koupi bazénu. Takže pokud si ho domů pořídíte, počítejte s tím, že se o něj budete muset starat a taky vám to nějaký ten čas zabere. Protože bazén se sám nevyčistí a aby voda v něm nebyla kalná, plných řas, musíte mu dát dostatečnou péči.

  špína

  Jak správně pečovat o bazén.

  Pokud už konečně skončila zima a blíží se teplé, prázdninové období, je na čase nachystat bazén. Ale jak? Je jedno zda jste bazén měli zabalený v originální krabici nebo v pytli. Tak či tak, budete muset bazén první umýt od nečistot než začnete napouštět vodu. Pokud máme bazén čistý, tak nastavíme pískovou filtraci, kde zkontrolujeme písek, popřípadě doplníme a můžeme napouštět vodu. S napouštění, budete mít taky práci. Určitě by jste měli zkontrolovat Ph vody. Jednoduše si koupíte vhodný test pro měření Ph. Pak už si jen hodnotu snížíme nebo z výšíme. Opět přípravkem, který je na to určený. Hodnoty Ph vody, by jste měli kontrolovat i během sezóny

  čistota

  Nesmíte zapomenout uchovávat váš bazén v čistotě. Jak dna bazénu tak i po stranách. K tomu vám pomůžou různé přístroje, které jsou na čištění určená, třeba na příklad takový vodní vysavač, který svou práci vykoná. Dále budete potřebovat určitě chemii do bazénu. Na trhu máte určitě spousty chemie na výběr, ale je důležité aby jste jí použili a vaše hladina tak byla čistá. Taky si k bazénu zakupte síťku s kterou zachytíte různé nečistoty, jako je nežádoucí napadané listí, nebo tráva a další nečistoty.

  Pokud budete o bazén správně pečovat, tak čas čištění se bude zkracovat a vy vše budete mít pod palcem a vyčištěné raz, dva.