Do tíživé finanční situace se může dostat každý z nás

  Jistě i vy už jste si nejednou položili otázku, co budete dělat, pokud přijdete o svůj plat anebo pokud dojde k nějaké nečekané události, která způsobí výpadek vašich příjmů anebo vás finančně zatíží natolik, že se svým příjmem si již dále nevystačíte. Takové situace jsou velice nepříjemné, ale pravda je bohužel taková, že podobná katastrofa čas od času někoho postihne. A nedá se jí nijak vyhnout. Jistě, jsou obecná pravidla, jak zacházet s financemi, abyste se podobnému riziku vyhnuli – třeba mít dostatek peněz v záloze, uvádí se alespoň ve výši třech platů, které by měly pokrýt případné krizové situace. Jenže někdy ani to nestačí, takže pak už vám nezbývá nic jiného, než vyrazit žádat o půjčku.
  ocelové dveře do trezoru.jpg


  Když vám banky zavírají dveře před nosem


  Otázka ovšem je, kde vám takovou půjčku dají. Banky mají totiž nastavena velice přísná pravidla, kdo u nich může žádat o půjčku a kdo nikoli. A potíž je v tom, že právě když se člověk octne v nějaké nepříjemné situaci, kdy nemá dostatek peněz a potřebuje si je proto půjčit, tak mu banky nechtějí vyjít vstříc. Banky totiž mají obecně zájem pouze o ty klienty, kteří nemají žádné finanční závazky, žádné záznamy v registru a mají dostatečný příjem. A to činí většině běžných žadatelů potíže.
  komín z mincí a hodiny.jpg


  Nebankovní hypotéka to spraví


  Nicméně když nevíte, co si počít a půjčku opravdu nutně potřebujete, tak pro ni můžete vyrazit do nebankovní společnosti. V nebankovní společnosti se detaily jako je registr dlužníků anebo výše příjmů příliš nezaobírají. Ne, že by je vaše aktuální finanční situace vůbec nezajímala, nicméně nepřikládají jí takovou váhu jako banky. Takže zde můžete získat výhodnou nebankovní hypotéku jen oproti vhodné nemovitosti jako záruce splácení. A splácet půjčku zde můžete až třicet let po velice nízkých splátkách, takže to je něco, co si může dovolit každý, tedy i ten, kdo je aktuálně v nouzi a s penězi na štíru.