Jak si vybrat psychoterapeuta

  Není divu, že v dnešní době jsou stále častěji využívány služby psychoterapeutů. Každý z nás se může dostat do situace, kdy neví, jak se životem dál naložit. Nemusíme hned navštívit psychiatra. Někdy stačí správně vedené psychoterapeutické sezení, třeba psychoterapie Praha, aby nám pomohlo najít zase správný směr. Proto je velmi důležité najít takového terapeuta, který nám pomůže. psychoterapie Praha https://drahomirasinova.cz/

  despair-g5c8ad54fd_1920

  Při výběru bychom se měli řídit podle kritérii, které nám při výběru pomohou. Dobří terapeuti většinou bývají na několik týdnů dopředu obsazení. Většinou to svědčí o tom, že patří k těm žádaným. Velmi důležitá je osobní sympatie. Pokud vám již na první pohled terapeut není příjemný, těžko se mu budete svěřovat s niternými pocity a problémy. Ženy mohou vyhledávat terapie, které probíhají s terapeutkou. Dialog s mužem jim může připadat obtížný. Pro někoho je důležitý věk terapeuta. Někteří lidé se raději svěří starší osobě. Může se stát, že se vám první schůzka nevydaří. Pak hledejte dál.

  Psychoterapeut by měl mít pro tuto práci odpovídající vzdělání. Zjistěte si tedy také jestli je terapeut k této službě způsobilý. Akreditovaný psychoterapeutický výcvik by měl být samozřejmostí.

  man-g3383ec7d0_1920

  Někdo bude nucen řešit i cenu za psychoterapeutické služby. Zdravotní pojišťovny tuto službu neproplácí. Cenové rozdíly za jedno sezení se mohou podstatně lišit. Neznamená to, že terapeut, který své služby poskytuje za nižší ceny, nebude dostatečně kvalitní. Stěžejní je, abychom cítili, že nám terapie pomáhá. Pokud máme pocit, že se nikam neposouváme, je to škoda času i peněz.

  Co od terapeuta očekáváme? V prvé řadě budeme potřebovat, aby nám naslouchal, snažil se nás pochopit a poskytl nám dostatek času. Nemůžeme očekávat, že nám předloží návod, jak problém vyřešit. Nejspíš doporučí a rozebere, jak s problémem naložit a kolik sezení by nám mohlo pomoci.