Jak vytvořit pokoj snů?

  Jak si děti představují ideální místo pro trávení volného času? Většina by odpověděla, že ve svém pokoji nutně potřebují spoustu ale opravdu spoustu hraček. Dětský pokoj by ale měl mimo hraček obsahovat i místo pro vzdělávání a psaní domácích úkolů a také koutek pro odpočinek. Poradíme vám jak vytvořit pokoj vhodný na odpočinek a učení ale i na zábavu.

  Vzdělávací koutek

  Část pokoje přetvořte v učící koutek. Vhodným nábytkem do dětského pokoje bude stůl a židle s oblými rohy, aby byl pokoj pro dítě co nejbezpečnější. Celý učící koutek směřujeme co nejvíce k oknu tak, aby bylo pro psaní a čtení poskytnuto co nejvíce světla. Jestliže zakoupíte stůl se zabudovaným úložným prostorem, využijte ho na sešity a psací potřeby. Jestliže stůl žádný úložný prostor nemá, zakupte veselé držáky na tužky a pastelky.

  psaní úkolu

  Místo na odpočinek

  Postel volte opět s oblými rohy. Jestliže kupujete patrovou postel, pozornost zaměřte na zpracování celé postele a zvláště na zpracování žebříku, který může být často pro děti nebezpečný. Při výběru matrace dejte přednost kvalitním materiálům. Místem na odpočinek nemusí být nutně pouze postel. Do pokoje můžete zakoupit sedací vaky, které jsou mnohdy pohodlnější než židle či křesla. Mohou v nich odpočívat při četbě knihy nebo sedět s kamarády.

  dětský poko

  Hračky

  Do dětského pokoje můžete zakoupit vzdělávací či smysly rozvíjející hry, které jsou často stejně tak zábavné jako ty obyčejné. Vaše ratolesti si také určitě oblíbí stan pro děti, který se vyrábí v mnoha barvách a s nejrůznějšími motivy. Děti si zde mohou dělat malé pikniky s plyšáky nebo pouze odpočívat. V pokoji by také neměly chybět úložné boxy na všechny hračky, aby se děti postupně učily zodpovědnosti a pravidelnému úklidu. Nehledě na to, jak divoce si děti hrají, měly by si vždy po sobě umět uklidit nepořádek, který způsobily.