Jedeme autem na dovolenou k Jadranu


  Odjíždíte autem nebo autobusem k Jadranu? Pak si s sebou přibalte alespoň dvacet sáčků se zipem

  Sáček pro případ cestovní nevolnosti – pamatujete se na film „Účastníci zájezdu“? A na tu úděsnou scénu, jak Anna Polívková zvrací do igelitové tašky? Nic takového vás ale potkat nemusí, pokud si na cestování k moři pořídíte sáčky se zipem. Zvratky jednoduše uzavřete uzavíracím zipem, a máte klid. Nejhorší ze všeho je hlavně zápach kyseliny chlorovodíkové, a s tím vám nepomohou ani běžné igelitové pytlíky, a samozřejmě ani igelitová taška. Pro jistotu ale berte s sebou Kinedryl, ten je osvědčený a většinou zabere. A také cestou nečtěte žádnou knihu a sledujte z auta vzdálený horizont, nikoli předměty v autě, s tím totiž kinetóza úzce souvisí.

  mořské lastury

  Sáčky pro propocené oblečení – cestou k moři propotíte nejedno tričko a ponožky, propocené oblečení ukládejte také do sáčku se zipem, ten se tu opět postará o to, abyste nebyli obtěžováni zápachem. Sáčky na špinavé a zpocené oděvy uplatníte i v cílové destinaci, ať už jedete do kempu, anebo budete ubytovaní někde v privátu či v hotelovém apartmá.

  kameny na pláži

  Sáčky pro odkládání odpadků v autě – cesta k moři autem či autobusem je dlouhá a bereme s sebou i vydatnou svačinu. Odpadky od jídla také musíte někam odkládat, není rozumné vyhazovat je za jízdy z auta, vkládejte je postupně do zipového sáčku a pak je vyhoďte na některém z odpočívadel.

  Sáčky pro suvenýry – až budete u Jadranu sbírat mušle a písek nebo kameny, měli byste mít něco pevného, spolehlivého a stabilního, odkud se vám vaše suvenýry nevysypou. A to je opět vhodná chvíle na zip sáčky, jejichž uzávěry spolehlivě těsní, a vám zajistí bezpečný převoz všeho, co jste nasbírali, až domů. Dávejte pouze pozor na ostré hrany některých lastur, anebo ostré kameny, tyto předměty nejprve zabalte do ubrousku nebo do toaletního papíru.