K čemu jsou zapotřebí bazénové vysavače

  Bez vysavače se prakticky žádný bazén určený pro koupání neobejde. Na jeho dně se totiž budou neustále usazovat nečistoty, které nezachytí filtrační náplň, zejména těžší a objemnější kusy, klesající rychle ke dnu. V zásadě máte tři možnosti, jak situaci řešit. Buď zvolíte nejlevnější mechanický nástavec na teleskopickou tyč. Ten sice vyžaduje zapojit fyzickou sílu, ale pořídíte jej velice levně, řádově za několik desítek korun. Vykoná práci jako ostatní typy s automatickým pojezdem, ovšem na úkor vašeho času a výdeje energie.

  plavecký bazén

  Vybírejte podle velikosti nádrže

  Některé typy bazénových vysavačů Techneco jsou https://byznys.ihned.cz/c1-65795380-prace-v-cesku-patri-k-nejlevnejsim-v-evropske-unii-nejvyssi-pracovni-naklady-jsou-v-dansku-a-belgii vhodné pouze do určité velikosti, resp. objemu nádrže, například pro velkou nádrž velikosti plaveckého bazénu se jistě nevyplatí pořídit mechanický kartáč a trávit dlouhé hodiny namáhavým drhnutím obrovské plochy dna. Prodejci u těchto výrobků také zpravidla uvádí, pro jak velké (objemné) nádrže jsou vhodné. Jestliže tedy uvažujete o nejlevnějším řešení, mělo by se jednat o bazén zahradní určený spíše pro relaxaci, do velikosti přibližně 4 x 6 metrů. Výhody této volby jsou zřejmé – velmi nízká pořizovací cena, prakticky dokonalý přehled o vyčištěné části bazénového dna, jednoduchá obsluha. Zařízení se připojuje pomocí plastové hadice k filtraci, přičemž využívá sání, které vytváří pohonná jednotka – čerpadlo. Nevýhodou je pouze určitý limit délky propojovacích hadic a také čas a energie strávený úklidem.

  siesta u bazénu

  Poloautomatický stroj – pracuje na stejném principu jako ruční přístroj, je tedy propojený pomocí hadice s filtrací. Pouze namísto ručního pohybu je zde sací hlava s membránou, která se pohybuje samočinně. Cenově se tyto stroje pohybují v rozmezí od pěti do dvaceti tisíc korun.
  Robotika – plně automatické stroje mají svůj vlastní pohonný zdroj a nejsou závislé ani na připojení k filtraci, ani na lidské obsluze. Výhodou je samozřejmě samočinný provoz bez doteku lidské ruky, v ideálním případě přes noc, kdy je pak ráno nádrž připravena ke koupání. Za tento luxus se ovšem také platí, a to poměrně vysokou částkou, která může přesáhnout i sto nebo dvě stě tisíc korun.