Kam za kočkami a kávou?

  Kočky jsou už dlouhou dobou našimi domácími mazlíčky. Mnoha lidem dělají společnost a uklidňují je. Někteří lidé se cítí osamoceně, a tak si je pořizují, aby měli nějakého kamaráda, na kterého se mohou spolehnout, že na ně bude vždy doma čekat.
  blonďák s kávou

  Pokud si však nemůžete dovolit mít ji doma nebo kdekoliv jinde, tak se můžete vydat to tzv. kočičí kavárny, kde si můžete vychutnat skvělou kávu a přítomnost kočiček.
  Takovéto kavárny můžete nalézt asi tři v Praze a jednu na Kladně. Jestliže se podíváte do vyhledávače, určitě najdete i jiné po České republice. V každé takové najdete nejčastěji více jak 5 zvířátek. V některé mají třeba ještě i koťátka. Do té je dobré se vydat brzy, než vyrostou, protože jsou omezené kapacity a poté už zde mohou být jen dospěláci. Takže pokud si chcete pohrát s kotětem, tak jeďte, dokud je ještě malé.
  Při příchodu do tohoto podniku nejčastěji hned při vstupu narazíte na dvoje dveře. Ty jsou tam kvůli bezpečnosti, aby jim zvířátka neutekla ven. Uvnitř se můžete usadit k některému ze stolů a za chvilinku u Vás bude obsluha a možná, že i s osobním asistentem (kocourem či kočkou). Poté co si objednáte se můžete vzdalovat často od stolu k tomu účelu, abyste se s nimi pomazlili a pohráli. Pokud se zeptáte obsluhy, určitě Vám pro ně dají pamlsky, kdy přiběhnou téměř všichni. U obsluhy se můžete také informovat o dostupnosti hraček. Na stole jsou nejčastěji položeny jídelní lístky a také pravidla, jak se zde máte chovat. Doporučíme Vám, abyste tyto pravidla dodržovali, protože jinak můžete být i požádáni o to, abyste podnik opustili.
  kočka u kávy
  Než se sem vydáte, můžete se telefonicky nebo elektronicky informovat o tom, zda do tohoto podniku můžete donést nějaký dárky pro mazlíčky.
  Z této návštěvy si jistě odnesete spoustu dobrých zážitků. Zaprvé ty, které zde zažijete s kočičkami a zadruhé ochutnání dobré kávy či jídla.