Krycí plachty na bazény v černé i modré

  Chystáte si pořídit bazén? Nebo už jste hrdým majitelem bazénu? Je kulatý nebo oválný? Na kulaté ale i oválné typy stále existují pomocníci, díky kterým nemusíte každý den síťkou lovit trávu, chuchvalce prachu a pylu, ale také broučky a další mrtvý hmyz, který nám přes noc nebo přes den, kdy jsme se nekoupali, napadal do vody.

  Kvalitu vody pomůže ochránit právě černá nebo modrá krycí bazénová plachta Chlorito.

  Ta se vyrábí většinou klasicky jako tkaný kruh nebo obdélník. Vybírat si můžete i velikost.

  žena plave

  A proč se vlastně používá?

  Její primární úkol je jistě každému hned jasný. Můžeme si ale připomenout ještě pár dalších tipů, na které často zapomínáme.

  V prvé řadě se jedná o naše pohodlí. Díky plachtě je zvýšený komfort užívání bazénu a to z toho důvodu, že nemusíme neustále chodit kolem bazénu a lovit síťkou nečistoty. Plachta nám zakryje hladinu na noc, ale i přes den. Některé dny víme, že se koupat nebudeme, tak jednoduše už předem zakryjeme hladinu a díky tomu zůstane voda čistější. Nemusíme pak používat tolik bazénové chemie, abychom vodu vyčistili, to je sekundární pozitivum.

  Voda bude čistější a také „zdravější“ a my na tom ještě ušetříme, protože nebudeme muset používat tolik chemie a nebudeme muset vodu neustále prohánět filtry a náročným čištěním. Zakrytím se i méně odpařuje a může se více nahřívat.

  sluneční brýle bazén

  Další vlastností je jistě lepší kvalita vody. Jelikož se nám do vody nebude dostávat zbytečná špína, prach a různé další byť často skoro neviditelné nečistoty, zvýší se tím její kvalita. Většinu velkých kousků nečistot totiž okem vidíme a tak je vylovíme, ale ve vodě i přesto začínají probíhat procesy, které kvalitu vody zhoršují. Může se jednat o horší hodnoty pH, které by se měly pravidelně kontrolovat, ale také hladina chloru, aby byla voda stále v optimálních podmínkách, proto je důležité i tyto neviditelné procesy hlídat a raději zvolit tu nejsnadnější možnou cestu a to je právě ta, kdy se snažíte vodu před nečistotami chránit a zamezit vniku růstu řas, sinic a tak podobně. Určitě to pak nevypadá hezky, když za pár dní přijdeme a voda už je zelená nebo nažloutlá a my opět musíme používat extrémní dávky chemie, abychom ji vyčistili.