Na havarijní situace v bytě se připravte včas

  Současnou populaci bychom mohli rozdělit do dvou skupin. Ta první je poměrně prozíravá a používá zdravý selský rozum a dobře chápe, že technika bývá poruchová, a že je zapotřebí s tím počítat a podniknout taková opatření, která sníží množství negativních dopadů na minimum. Do druhé skupiny lze zařadit každého, kdo se tím nějak zvlášť nezabývá, a kdo to řeší až v okamžiku, kdy nějaké problémy nastanou.

  instalatérský havarijní servis

  Rádi bychom vám připomněli, že lidé z té první skupiny jsou ve značné výhodě, protože řešit havarijní situaci až poté, co nastane, bývá někdy nad naše síly. Zmatkujeme, panikaříme, vydáváme chaotická rozhodnutí, propadáme se do stresu a ztrácíme mnoho sil, což urychluje proces stárnutí. Lidé z té první skupiny také vypadají na první pohled mladší, vitálnější, spokojenější a zdravější.

  instalatér při práci

  Důležitá je prevence

  Některým havarijním situacím lze jen stěží předejít, ale některým ano. Anebo lze mít připravené řešení, jak si se vzniklou situací rychle poradit. Jako příklad tu můžeme uvést typické události v domácnosti, ke kterým může dojít i ve vašem bytě:

  Ucpaný záchod – nestává se to sice tak často, ale teoreticky to nelze vyloučit prakticky nikde. K zanesené toaletě totiž může přispět i problém v kanalizaci, a tehdy si už nepomůžete sami. Proto je nesmírně prozíravé mít při ruce kontakt na instalatéry a ihned jim volat i mimo běžnou pracovní dobu. Havarijní instalatérský servis dorazí do hodiny a vy můžete být klidní, že se situace řeší promptně a profesionálně.

  Prasklá voda ve zdi – jestliže vám praskne vodovodní potrubí či armatura ve zdi, je to patálie. Ihned musíte uzavřít hlavní uzávěr vody a volat instalatéry v Praze servisvirivychvan.cz či kdekoli jinde v rámci havarijního servisu. Opět se vyplatí mít telefon na instalatéry při ruce a nezdržovat se pak jeho hledáním na Internetu.

  Prasklé topení – jestliže praskne radiátor, vyplatí se ihned začít vypouštět vodu z topného systému a vzápětí volat havarijní servis. Pokud se to přihodí v průběhu topné sezóny, s kontaktováním instalatérů příliš neotálejte.