Na řádnou oslavu patří „bublinky“

  Co nesmí chybět u žádné oslavy? Oslavenci, to zajisté, ale zpravidla si přiťukneme na zdraví bublinkami, které prostě ke každé slávě bezesporu patří. Kvůli složitostem ve výrobě šampaňského a potřebě stáčet ho přímo do lahví, byly „bublinky“ velmi drahé a nebyly dostupné běžnému obyvatelstvu. Šlo přímo o špičkový a prvotřídní výrobek, který se objevoval pouze na stolech vybrané šlechty. V dnešní době je bohudíky šampaňské díky vylepšené výrobě dostupné běžně v obchodech či na internetu všem, kdo o něho projeví zájem. A zájem, věru je.

  Samotné šampaňské https://iwc-club.cz/cze_m_Nabidka_Barva-typ-vina_sumiva-vina-251.html je znakem té nejvyšší kvality a kupujeme ho i pro skutečně zvláštní příležitosti, k jakým zajisté náleží svatební veselí, různá životní jubilea anebo si ho někdo dopřeje jen tak pro radost. Protože je prostě fajnšmekr a takového pití právem patří mezi luxusní.

  setkání šampaňské

  Šampaňské dělíme do několika skupin podle obsahu cukru (stejně jako běžná vína):

  • Přírodně tvrdé bez přidání cukru tzv. Brut natur.
  • Zvláště tvrdé s obsahem cukru do šesti gramů na jeden litr čili extra Brut.
  • Tvrdé, kde je obsah cukru do dvanácti gramů na jeden litr – Brut.
  • Zvláště suché s obsahem cukru od dvanácti do sedmnácti gramů na jeden litr pod názvem extra dry/extra sec.
  • Sec/dry – suché, sedmnáct až třicet dva gramy na jeden litr.
  • Polosuché s obsahem cukru od třicet dva až po padesát gramů na litr. Známe ho pod populárním názvem Demi-sec anebo Medium-dry.
  • A nakonec pro milovníky sladkého, kteří si nemusejí dělat starosti se svou postavou a mají rádi sladké, pro ty je připraveno doux/sweet – sladké, kde nalezneme více než padesát gramů cukru na jeden litr.

  šampaňské jahody

  Šampaňské přibalte do piknikového košíku a hned se váš pobyt v přírodě promění na slavnostní, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Bublinky vezměte s sebou na návštěvu, když jste pozvaní a nevíte, jaký dárek přinést hostiteli. Věřte, že kvalitními bublinkami neurazíte, a naopak podpoříte sváteční společný večer.