Oblékáme batole

  Pokud máte doma malého člověka, jistě víte, že obléci ho je práce nevděčná. Děti rostou mrknutím oka, a mají úžasnou schopnost oblečení ušpinit a roztrhat v neuvěřitelně krátké době. Jak to tedy udělat, aby vaše ratolest byla vždy jako ze škatulky, a přitom jste si na jejich garderobu nemuseli vzít půjčku? Přinášíme pár jednoduchých triků
  dítě ve svetru

  ·         Vyměňujte, děďte
  Ve svém okolí máte jistě hodně rodičů s různě starými dětmi. Každý z nich má doma minimálně několik kusů oblečení, ze kterého jeho miláčci už vyrostli, ale jinak je naprosto v pořádku. Uspořádejte výměnnou burzu, kam každý může přinést nepotřebné oblečení, a odnést si něco nového. Samozřejmostí u rodičů více dětí je pak i předávání oblečení napříč potomky. Tato praxe je sice u starších potomků vysoce nepopulární, ale batoleti je to jedno. Pokud nemáte více dětí, a žádnou spřátelenou rodičovskou skupinu kolem, zkuste i second handy.

  batole s kloboukem
  ·         Naučte se šít
  Pokud nemáte obě ruce levé, vytáhněte šicí stroj, nebo třeba pletací jehlice. Nejen, že svému miláčkovi vyrobíte naprosto originální doplňky, ale ještě ušetříte, a navíc budete mít skvělého koníčka. Nejste-li si v začátcích jistí, porozhlédněte se ve svém okolí po rukodělných kurzech, nebo požádejte o pomoc někoho zručného ve vašem okolí.
      
  ·         Oblečení jako dárek
  Další možností, jak snadno ušetřit, je nechat si oblečení dát jako dárek k narozeninám dítěte. Prostě krátce před oním datem rozhlaste, že váš potomek má takovou a takovou velikost, a že uvítáte takové a takové doplňky garderoby. Zdá se vám to nevhodné? Ujišťujeme vás, že většina vašeho okolí tip na dárek velmi ocení.

  batole v šátku
  ·         Značky
  Vašemu batolátku je úplně jedno, jestli jsou ty tepláky, co je právě ničí, značkové nebo ne. Netrapte se tím ani vy. Dítěti opravdu záleží více na tom, aby bylo v teple a v suchu, než na tom, jakou to má barvu nebo kdo to vyrobil. Takže základní oblečení, jako jsou trička nebo tepláčky, klidně nakupte v běžné konfekci. Když to dělá i vévodkyně Kate, vy můžete klidně taky.