Ochrana dětí na internetu

  V dnešním světě není výjimkou ani to, že se i malé děti setkávají s internetem. Některé dokonce ještě dříve, než začnou chodit do školky. Není se tedy čemu divit, že mnohdy rozumí počítačům lépe, než jejich rodiče. Při jejich zvídavosti se snaží vyzkoušet co nejvíce nového, ale zapomínají při tom na nástrahy, které na internetu číhají. Je tedy velmi důležité, aby dětem nejen rodiče ale také učitele vysvětlili rizika, která vyplývají z používání internetu. Na internetu sice existují stránky, které jsou určeny přímo dětem, ale ty je většinou nezajímají. Zvídavost jim nedovolí zůstat pouze při něčem takovém.
  malá holčička s počítačem
  Lidé vůbec nemyslí na to, že některá setkání mohou jejich děti negativně zasáhnout. Právě kvůli takovým případům existují rodičovské zámky a filtry. Tyto aplikace nejenže vyvíjí, ale také nabízí velká spousta firem. Někdy jsou dokonce i součástí antivirových balíčků.
  V rodičovských filtrech lze blokovat nebo povolit konkrétní webové stránky, takže je možné zakázat přístup na určité typy stránek. Služba kromě toho také zaznamenává i to, jaké stránky děti navštěvují, jaké vyhledávají informace apod.
  kluci z Vietnamu
  Pohyb a aktivitu svých dětí tedy můžete díky webovému rozhraní sledovat z jakéhokoliv mobilního zařízení nebo počítače. Bohužel ale ne všechny bezpečnostní nástroje mohou zajistit to, že se dítě nesetká s obsahem, který je nevhodný. Denně se totiž na internetu objevuje spousta nových informací, videí nebo webových stránek, které mohou i pod nevinným názvem skrývat obsah jiný.
  Velmi nebezpečné jsou hlavně sociální sítě. Děti si totiž často neuvědomují, co všechno a hlavně komu sdělují. Může se stát, že bez rozmyšlení kliknout na tlačítko, které zajistí to, aby obsah mohl vidět každý a různé soukromé zážitky nebo fotografie se najednou stanou dostupné všem. Bohužel takto získané informace mohou být využívány k zesměšnění nebo kyberšikaně.
  Měli byste proto vašim dětem říci, aby si dávali pozor na to, co zveřejňují o sobě ostatním. Dbejte na bezpečí vašich dětí.