Olivami za krásou

  Ze svých cest k moři, si každý zafixuje některé vjemy, lze ale téměř s určitostí odhadnout, že je několik vjemů z fauny i flóry, které v podvědomí utkví. Ten, kdo byl někdy u Jadranu, či Středomoří, zcela jistě nezapomene z hlediska fauny na, pro někoho líbezný, pro někoho až otravný zvuk který vydávají cikády a z flóry to budou zcela jistě olivové háje, či jednotlivé romanticky působící olivovníky a při pohledu na jejich krásné tvary, nutí člověka k zamyšlení.

  vlasy

  Právě u těchto olivovníků, bychom se rádi zastavili a zmínili se, čím vším jsou, pro nás exotické stromy zajímavé a šíří jejich blahodárných účinků. Všichni samozřejmě známe nezastupitelné místo v kuchyních celého světa, kdy olivový olej je velice ceněný, nejen k vaření a pečení, ale téměř nezastupitelný, jako zálivky v mnohých lokálních i internacionálních recepturách. O plodech olivovníku nemluvě a je jen málo lidí, kteří by olivy, alespoň jednou neochutnali a mnoho z nich po ochutnání, zůstane jejich celoživotním fandou a konzumentem.

  exotika

  Méně známé jsou ale pro laiky, léčebné účinky olivového oleje na pleť a vlasy. Specifické a ojedinělé složení olivového oleje působí blahodárně a má osvěžující účinek. Jeho účinek je na pleť i vlasy zklidňující, hydratizující, protizánětlivý a má i léčivé účinky. Zvláště v parných letních dnech na slunci oceníte po aplikaci, že zabraňuje spálení pokožky. V případě, že máte problémy se svými vlasy i tady dokáže olivový olej, mnoha negativním příznakům udělat přítrž. Je prokázáno, že olivový olej na vlasy má pozitivní vliv na lesk vlasů a třepení konečků. Po důkladném, ale šetrném umytí se olivový olej vtírá do vlasů i do vlasové pokožky a je nejlépe ho nechat působit v zábalu. Již při pouhém trojnásobném použití olivového oleje na vlasy v měsíci se projeví pozitivní účinky a vaše vlasy budou zdravější a pevnější.

  Více informací, kontakty a nabídku, naleznete na našem webu.