Plesová sezóna v plném proudu

  Plesová sezóna je v plném proudu. Pokud Vám pánové chybí elegantní slušivý oblek a Vám dámy společenské šaty, měli byste to rozhodně napravit. Je určitě třeba na některé plesy vyrazit. Vždyť plesová sezóna trvá jen několik měsíců. Venku je zima přímo třeskutá, člověk pokud není vyloženě milovníkem zimy, trpí a nejraději by celou zimu prospal. Mnoho lidí trpí typicky sezónními zimními depresemi.

  Lidé závidí netopýrům a plchům hybernaci. Bylo by to tak krásné, kdyby Vaše fyziologické procesy byly výrazně omezeny a Vy se mohli probudit až na jaře. Jenomže my bohužel nejsme ani netopýři, ani plši a musíme přes zimu stůj co stůj fungovat. A dokonce i chodit do práce, což je hrozné.
   

  Lékem na depresi je zábava

  Jedním z léků na depresi je určitě zábava. Ne náhodou je zima obdobím kulturním. Nejvíce premiér v divadle je přes zimu a pak je tady výše zmiňovaná plesová sezóna. Určitě si nějaký ples nenechejte ujít. Možná Vám schází partner? To nevadí. Na ples obvykle vyráží lidé v partách a on Vás nějaký manžel či partner kamarádky rád provede. V tomto ohledu jsou plesy v současnosti mnohem flexibilnější. Tančí nejen páry, ale i skupinky lidí.

  Plesy jsou různé. Jsou plesy tradiční a velmi prestižní. Třeba takový ples v opeře. V oblasti lidovějších zábav nemůžeme nevzpomenout třebamyslivecký bál, hasičský bál nebo třeba farní plesy. Jsou ovšem i plesy velmi specifické a zajímavé, které nepochybně stojí za to navštívit.
   

  1. Orientální ples– máte rádi břišní tance a Pohádky tisíce a jedné noci? Tak to si nenechte ujít orientální ples v duchu tajemného orientu.
  2. Swingový ples– na to že swing představoval největší módu zhruba ve dvacátých a třicátých letech 20. století, jeho obliba trvá. Svědčí o tom i swingové plesy. Milujete-li Gershwina, nenechte si takový ples ujít
  3. Erotický ples– pokud si potrpíte na lehkou nemravnost a hodně humoru, určitě si nenechte si ujít erotický ples
  4. Maškarní ples– samozřejmě v průběhu plesové sezóny si přijdou na své i děti. Množství maškarních plesů láká a děti absolvují v průběhu sezóny hned několik takových bálů. Ale maškarní plesy nejsou rozhodně jen pro děti, ale i pro dospělé. Co si třeba taky dopřát trochu té dětské zábavy v přestrojení?

   
  Toto je samozřejmě jen velmi malá ochutnávka, ale pokud budete chtít vyrazit, určitě najdete celou řadu skvělé inspirace.