Proměňte vaše finance v diamanty

  Do diamantů a diamantových šperků se ukládaly peníze od nepaměti. Byl to vždycky zaručený způsob, jak mít finanční jistotu přímo na dosah. A v poslední době se tento trend spoření opět vrací do módy a to hned ze dvou podstatných důvodů.
  1. Cena diamantů stále roste a mají svojí stoupající hodnotu.
  2. V dnešní době se rozhodně nevyplatí nechávat peníze v bance, díky nízkým úrokům.
  skleněné diamanty

  Diamanty se vyplatí

  Když se setkáme s investory, tak jejich názor je dost podobný, že bychom měli zhruba 20% majetku investovat do něčeho co má fyzickou podobu a je to také snadno přenositelné. To diamanty a šperky s nimi spojené dokonale splňují.
  Navíc se podle statistiky zhodnotily za 10 let okolo 70%. A to není zrovna málo. Takový úrok nezískáte na žádném jiném účtu. Cenu ale drží poměrně vysoko i vzácné kameny jako jsou rubíny, smaragdy atd.
  Nesoustřeďte se na velikost kamene, která jeho zhodnocení neurčuje. Posuzují se jeho kritéria známá pod 4C. To představuje jeho kvalitu, čistotu, brus a velikost. Ovšem pokud je diamant veliký, ale ve své podstatě nesplňuje svoji čistotu, tak samozřejmě je i nízké ohodnocení. A pak se může stát, že menší diamant, splňující tyto kritéria bude mít neskutečně vyšší hodnotu.
  vzácné kameny

  Můžete si na diamant naspořit

  Pravidlo je, že musíte nejprve najít firmu, která je na tento způsob certifikovaná, tudíž žádní podvodníci. Renomovaná firma bude jediná, která vám ke klenotům poskytne i mezinárodně uznávané certifikáty. Ty pak obsahují všechny charakteristiky diamantu a garantují, že byl získaný legálním způsobem. Výhodou takových firem je i to, že si na diamant můžete spořit nějakou částku a třeba po roce již můžete získat tento skvost. Většinou solidní firmy vám nabídnou i případný odkup zpět, za cenu, která se pohybuje na burze.
  Pamatujte do drahých kovů a šperků neukládají své finance jen bohatí lidé. Začít můžete i vy. Vždyť si nemusíte pořizovat klenoty za miliony. Zhodnocení vašich peněz přichází s malými investicemi.