S vozem z autopůjčovny v Praze 9 na Pelhřimovsko

  Osobní vozy se pronajímají z různých důvodů a jedním z nich je i cestování v průběhu volných dnů za atraktivními cíli v Česku. Pronájem vozidla skýtá jisté výhody vůči jeho vlastnictví, především nejste zatíženi starostí o technický stav a různými platbami, které s tím souvisí, jako je STK, povinné ručení, havarijní pojistka, a zajímají vás pouze smluvní podmínky, cena pronájmu a pochopitelně program, kam s vozem z autopůjčovny v Praze 9 vyrazit.

  rozhledna na Velkém Blaníku

  Máte-li cestování v oblibě a nejste zrovna peciválové, co by si libovali pobytem v jediném rekreačním letovisku, můžete využít slunečného a teplého počasí nejen na koupání, ale i pro výlety za krásami naší země. Rádi bychom vás zavedli někam, kde nehrozí příval turistů, jaký lze očekávat v Českém Krumlově nebo na Pražském hradě, přesto je tu krajina velmi malebná a zajímavá. Na Pelhřimovsko.

  Pelhřimovsko – krajina Blanických rytířů, rekordů a kuriozit

  Blaník – Velký Blaník je bájná hora s překrásným výhledem, který byste si neměli nechat ujít. Váže se k ní pověst o Blanických rytířích a o tomto místu pojednává i symfonická báseň Bedřicha Smetany.

  Chýnovská jeskyně – mezi Táborem a Pelhřimovem se nachází veřejně přístupná jeskyně (nejdéle přístupná jeskyně v Česku již od roku 1868). Vyplatí si tu vypůjčit jízdní kola a projet se krajinou se zajímavými přírodními památkami a úkazy a zejména malebnou, mírně zvlněnou krajinou lesů, remízků, luk, říček a rybníků.

  Hrad Kámen – na hradě Kámen je k vidění unikátní expozice historických motocyklů a zajímavá je i samotná stavba tohoto historického sídla.

  město Pelhřimov

  Pelhřimov – neměli byste bez povšimnutí minout ani Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov. Je tu v provozu nepřetržitě, již od roku 1994. A vykazuje poměrně vysokou návštěvnost, každý roku sem zavítá zhruba třicet tisíc lidí.

  Křemešnická vrchovina – oblast mezi Humpolcem, Jihlavou, Jindřichovým Hradcem a Vlašimí patří k nejkrásnějším ve střední Evropě, podobně jako méně známý Blanský les na Českokrumlovsku. Možná, že právě zde si rádi připomenete skladbu od skupiny Rangers (Plavci), která vyzdvihuje krásy Českomoravské vrchoviny.