Bazén a jeho dokonale čistá voda

    V dnešní době už má mnoho lidí na své zahradě vystavěn bazén, a jsou na něj patřičně hrdí. Nemusí se trmácet v horku na koupaliště a můžou pozvat přátelé na párty u bazénu. Co však naděláme s tím, když se voda v bazénu mění z křišťálově průzračné na nazelenalou? Rada je jednoduchá. Pokud budete dodržovat pár opatření a věnujete péči o bazén alespoň trochu času, bude vám dělat Váš bazén jen radost.
    schody do bazénu
    Jak často musím o bazén pečovat?
    Pokud se chcete vyhnout problémům se zakalenou vodou v bazénu, doporučuje se strávit půl hodiny až hodinu péčí o něj. Základem je samozřejmě filtrace vody, kterou můžete používat i obden. Výrobci nabízejí na trhu velké množství filtrací, dejte však pozor, aby její výkon odpovídal objemu bazénu.
    Jaké přípravky používat?
    Nejdříve je potřeba zkontrolovat pH vody ve Vašem bazénu, které nám poskytne odpověď, na otázku, který přípravek máme použít. Vhodné je pH 7,2-7,6, při vyšší hodnotě začínají pracovat mikroby a voda se zakalí. Dle toho se používá přípravek na vyrovnání pH, je označován znamínkem plus nebo mínus. Také je vhodné použít stabilizátor tvrdosti. Další nezbytný přípravek v péči o vodu je samozřejmě chlor. Prodává se ve formě tablet a zaručí nám krásně čistou vodu. Možná nevýhoda je, že chlór nemusí svědčit lidem s citlivou pletí a alergikům. Ti mohou použít jiné přípravky, třeba i kuchyňskou sůl tzv.Salinaci.
    chodidla ve vodě
    Půjde to ještě vyčistit?
    Odjeli jste na dovolenou a po návratu jste se nestačili divit co máte doma za žabinec v bazénu? Nevěšte hlavu, před vypuštěním vody můžete zkusit ještě pár triků. Určitě to bude chtít mnoho desinfekce a vločkovací přípravek, který spojí nečistoty do vloček, které zachytí filtr. Jemné nečistoty však ve vodě v menším množství zůstanou. Vám zajistí spokojené vodní radovánky po celé léto.