Sex: jak často byste ho měli mít a jak dlouho by měl trvat?

  Napadlo vás někdy, jestli máte s partnerkou sex dost často? Máte na to oba stejný názor? A mluvíte spolu vůbec o sexu? A pokud ne, myslíte, že byste měli? A kdybyste začali o sexu mluvit, myslíte si, že by to váš sexuální život vylepšilo? Vědci a jejich studie a výzkumy ukazují, že ano. Klíčem k dokonalému partnerskému sexu je komunikace. Ale jak často vlastně znamená mít sex dost často? A také, jak dlouho by měl sex trvat?

  Víc sexu, víc spokojenosti
  Vědci ár let dozadu zjistili, že čím více sexu partneři mají, tím méně jsou náchylní k tomu, aby měli ve vztahu neshody, ale také je méně často pravděpodobné, že si najdou partnera či partnerku, s níž by se dopustili nevěry.

  Avšak vědci také upozorňují na to, že se sex nesmí stát nutností
  , která je ve vztahu vyžadována, jinak by se k němu člověk začal stavět jako k práci, a to by jenom zhoršilo výsledek. Sex by potom ztratil smysl a už by ani jednomu partnerovi nepřinášel to, proč vlastně sex provozujeme, a to je uvolnění, potěšení a také pocit intimity a speciálního propojení s partnerem.

  Také byste na partnerku neměli mít vysoké nároky, zvlášť pokud je právě vystresovaný v práci nebo prochází nějakou markantní změnou, nebo pokud je právě v nějakém psychickém či emocionálním tlaku.

  Sex není nutnost
  Podle vědy je ideálním řešením sex jednou týdně. Pokud je to častěji, znamená to, že je vztah buď hodně nový, nebo partneři řeší problémy v komunikaci sexem, ale také to může znamenat, že oba partneři v dlouhém vztahu nalezli „druhou mízu“ a důvod, proč si užívat sexu častěji než před tím.

  Pokud spolu pár projde nějakou krizí, rozhodně by spolu pak měli být intimnější. Avšak pokud spolu žijí v harmonii, příliš mnoho sexu a nejednou může být podezřelé. Právě proto je komunikace v partnerství tak důležitá. Jiné to však je, když spolu partneři provozují sex proto, že mají pocit, že musejí, jinak to znamená, že je v jejich životech něco patně. Mnohdy mají hlavně muži pocit, že pokud nemají sex alespoň jednou za dva dny, že to nějak narušuje jejich mužnost.