Profit celoročních mobilních domů

  Připadá vám mobilní dům něco jako krabička sardinek, kde se budete tísnit a muset se uskromnit po zbytek života? Mnoho lidí má zkreslenou představu o těchto objektech, zvláště pak o mobilních domech celoročních https://www.lavarohouse.cz/. Skromné prostory se týkají hlavně sezonních domů, s nimiž se můžete potkávat v některých kempech, a kde se počítá pouze s přespáváním v letním období, jak je tomu např. v dřevěných chatkách. Co je typické pro takový celoročně obyvatelný mobilheim?

  moderní ložnice

  Obytná plocha – domy v této kategorii celoročně obyvatelných mají obytnou plochu srovnatelnou s městskými byty, tedy od garsonky až k dvou nebo třípokojovému bytu. Nelze tedy říci, že jde o krabičku od sardinek, i když samozřejmě to není třípatrový palác. Obytná plocha řekněme kolem 50 čtverečních metrů je optimální pro dvoučlennou rodinu a navíc musíte započítat i zahradu, tedy okolní pozemek.

  květiny na zahradě

  Okolní pozemek – lidé, kteří jsou rádi v kontaktu s přírodou, nebudou rozhodně od jara do podzimu trávit většinu času uvnitř, když mohou posedět venku na terase, pod pergolou, pod slunečníkem, nebo využít zahradní bazén. Interiér domu je pak využíván převážně v zimním období.

  Zateplení – celoročně obyvatelné mobilní domy jsou komplexně zateplené, zatepluje se podlaha, strop, stěny, a mnohé z těchto domů jsou zařazovány do energetické třídy B, tedy velmi úsporné. V zásadě mohou konkurovat některým nízkoenergetickým domům, jen s tím rozdílem, že tyto jsou na patkách nebo na betonových či kamenných základech pouze položeny, a jsou montovány v uzavřené montážní hale.

  Životní styl – pro každého, kdo se rozhodne žít v přírodě, odejít z města a nebýt součástí toho „blázince“, když už máme použít nějakou trefnou metaforu, je bydlení ve svém vlastním mobilním domě balzámem na duši. Jednak víte, že dům je váš, a pak z něj můžete kdykoli vykročit na vlastní zahradu, kde si vypěstujete třeba vlastní rajčata. Být nezávislým na systému včetně možnosti úspor životních nákladů (energie, nájemné) je snad tím největším benefitem.