Kredence a příborníky Svetpokladu byly dříve velmi moderní a taky velmi časté ve starých domácnostech. A nyní ale nastává čas jejich návratu. V poslední době se tyto kusy nábytku stávají velmi žádaným a moderním. Jak všichni víme, tak retro věci a další starožitnosti se zase vracejí do módy. A já jsem za to strašně moc ráda! Moje babička má totiž opravdu velkou půdu, která má tři patra. Ano, vážně, tři patra! A kdybyste viděli ty hory věcí, tak by vás přecházel zrak. Tedy hlavně ty, kteří mají rádi retro věci a zajímají se o ně. Já takové věci přímo zbožňuji.

    příborník

    Sama doma mám jeden příborník zrekonstruovaný. Sice jsem ho opravovala sama, protože renovátor stojí hodně peněz, a to jsem si nemohla bohužel dovolit. Ale na druhou stranu jsem zase ráda, že jsem do nového nábytku dala kus své práce. Toto jsem dělala úplně poprvé a musím říct, že se mi to docela povedlo. Na první pokus docela dobré. Všechno se u starého nábytku musí dělat opatrně. Víte, je opravdu výhoda, že dřívější nábytek se dělal opravdu moc kvalitně. Byl celý ze dřeva a byl i lépe zpracovaný. V dnešní době je to samá lepenka a náhražka dřeva, že mi nábytek ani nevydrží rok.

    starožitnost

    Jen si to vemte. Mám úplně nový nábytek v obýváku a mám ho rok a půl. Nemám žádná zvířata, jen syna, který ale s nábytkem vůbec nemanipuluje. A přitom se nábytek rozpadá. Poličky chátrají a sotva celý nábytek drží pohromadě. Držadla a madla padají a jsou tak ošoupaná, jako kdyby nábytek měl dvacet let. Všechno je to nekvalitní. Sice stál pár korun, ale čekala jsem životnost alespoň pět let, a ne rok a půl. Vždycky jsem chtěla kvalitní a dřevěný nábytek, ale ten je vážně mimo moje finanční schopnosti. Musela bych na něj šetřit dva roky, ale nevím, jestli to dva roky vydržím s tímto hnusným a nekvalitním nábytkem. A pokus vás starožitnosti zajímají, koukněte na náš web a vyberte si ty pravé kousky do vašeho domova.