Jak často měnit hesla

  Dnešní hackeři jsou na velmi vysoké úrovni a hned tak něco je nezaskočí. Někteří si jen hrají, ale ti profesionálové většinou chtějí “vybrabčit”vaše konto. Máte-li hodně peněz a slabé heslo, navíc zastaralé, třeste se. Heslo se přece má měnit minimálně jednou týdně ne?
  Nu, tak tahle obehraná písnička již není moderní a již ani pravdivá. Proč?
  Na to je jednoduchá odpověď. Pokud máte na hesla program, ve velké většině si to hlídá sám a volí hesla, na které ani čert nepřijde. Mimo jiného programu ovšem.
  řetěz na klávesnici
  Pokud řešíte dobu hesla ručně a sami tak nyní hodně zpozorněte, protože se dostávám k jádru pudla.
  Sám veliký Microsoft totiž vydal prohlášení, ve kterém všem sděluje, aby svá hesla neměnili, protože je to prý zbytečné a prý jsou lepší techniky na vaši ochranu.
  Abych byl zcela přesný dovolím si citovat člověka na té nejvyšší úrovni, totiž pana Aarona Margosise, bezpečnostního konzultanta Microsoftu, který prohlásil doslova. „Pravidelná expirace hesel je zastaralé a překonané zabezpečení, které už dnes nemá velký význam.“
  Nu, proti odborníkovi lze jen těžko vystoupit, navíc, když má asi pravdu. A tu asi má, protože podobné prohlášení, jen naprosto jinak zabalené a jinak řečené učinila i další firma, a to NIST. (National Institute of Standards and Technology).
  jméno a heslo
  Ve výsledku se tedy hesla měnit mají, ale jen tehdy, je-li podezření, že byla prolomena, nebo při prokázaném pokusu o jejich prolomení. Takže těm, co nepoužívají žádný program pro změnu a údržbu hesel, ušetřili tito odborníci spoustu starostí.
  Změna hesla je pro hackera dosti oříšek, protože musí začít svůj pokus znova a od začátku. Jakkoli je pro něj nalezení čtyřmístného PINu jen rozcvičkou, při sto dvaceti osmi bitovém šifrování se již dost zapotí. Nota bene, když je heslo složité a jsou použity všechny možné znaky. Takže nakonec stejně zbude na vás, na čtenáři, jak se k tomu postavíte.