Je čas zazimovat bazén a jeho příslušenství

  Teploty se pomalu budou chýlit k nižším a nižším teplotám. Pokud máme vlastní bazén, tak už se nikomu nebude moc chtít do studené vody, pokud ovšem nemá solární ohřev, to by se pak koupací sezóna mohla prodloužit. Ovšem ani to nás neosvobodí od řádné zimní údržby. Nafukovací bazén bude hračka. Voda se musí vypustit, bazén vyčistit, ošetřit a uskladnit na teplé a suché místo. Se zapuštěným, nebo polo zapuštěným bazénem bude trochu práce, ale nebude to nic co, by se nedalo zvládnout. Práci můžeme udělat podle návodu , nebo případně si zavolat techniky, kteří bazén zazimují i bez naší větší pomoci, což je hra na jistotu. Pokud se do díla pustíme sami, tak posléze uvidíme, že to není tak hrozné, že by se to nedalo zvládnout, pokud budeme postupovat dle návodu.
  zábradlí u bazénu.jpg

  Jdeme na to

  Bazénová voda by měla dosahovat teploty nejvýše 10°C. Pokud neklesne pod tuto hranici, tak nebudeme ani vypínat veškerou nainstalovanou technologii. Ta samozřejmě nemusí jít po celou dobu po koupací sezóně naplno, ale může se stáhnout na 2/3 původního nastavení. Nadále by bylo vhodné kontrolovat všechny prvky, tak jako když jsme se koupali. To znamená veškerou bazénovou chemii, včetně kontroly hodnoty pH vody a také chlóru. Když klesne teplota pod 10°C, tak se tolik bakterie nemnoží a prakticky s tím i řasy a mikroorganismy.
  bazén u domku.jpg

  Postup:

  Bazénová voda musí být čistá, stejně tak bazén. To znamená pěkně vyluxovat dno a stěny bazénu.

  Na filtrační nádobě existuje jedna z poloh, která se jmenuje proplach. Ten zapneme a necháme delší dobu působit, dokud voda nebude vizuálně dostatečně čistá. Pokud tento úkon provedeme dobře, tak dokonce máme připravenou vodu na další koupací sezónu.

  Bude třeba upravit správnou hodnotu pH vody, v tom nám pomůže podle potřeby bazénová chemie.

  Vyčistíme skimmer, vyndáme košík na hrubé nečistoty a pokračujeme podle dalšího návodu.

  Hladinu bazénové vody upustíme pod namontovanou technologii.

  Odpojíme čerpadlo a vypustíme z něj vodu, poté uskladníme společně s filtrací a schůdky.

  Důležitá je i bazénová chemie na zazimování, kterou aplikujeme dle návodu.

  Veškeré postupy jsou uvedeny v návodu, jak bazén používat a starat se o něj. Postupovat podle něho se rozhodně vyplatí.