Kupte si družstevní byt

  Lidé už dnes v našich končinách nežijí jenom tak pod širým nebem nebo v nejlepším případě někde pod stromem, v jeskyni nebo primitivní chatrči z toho, co jim příroda poskytla. Kdyby tak někdo žil, musel by počítat přinejmenším s tím, že to nebude mít v životě ani trochu pohodlné a snadné a že jím bude zbytek společnosti vesměs opovrhovat.

  Dnes je prostě jiná doba, a ta si žádá, abychom my lidé bydleli v domech a bytech. Tak už to chodí dlouho, a kdo nechce být bezdomovcem, musí se postarat, aby nějakou takovou akceptovatelnou střechu nad hlavou měl.

  rubl mince

  Ti, kdo jsou na tom finančně nejhůř, ale stále ještě zvladatelně, se stěhují někam do nájmu. Není to sice dokonalé, protože jim taková nemovitost nepatří a mohou v ní jenom žít bez možnosti s ní cokoliv zásadnějšího udělat, a navíc tu nájemné obvykle roste třeba až do nepředstavitelných výšin, na něž už není snadné dosáhnout, jenže je to současně to, co si našinec nejspíše může dovolit. A pokud někdo nemá ani na to, může už jenom bydlet u rodičů, po kamarádech nebo v jiných provizoriích.

  Daleko lepší je ale mít nemovitost vlastní. Kdo má soukromý byt nebo dům, ten v něm může nejen žít. Ten si ho může i upravit k obrazu svému, ten ho může i prodat, i zastavit, i… Kdo ví, co všechno se dá dělat s nemovitostí, která člověku patří, která je jeho majetkem.

  thajské mince

  Jenže takové soukromé nemovitosti bývají drahé. Kdo si chce takovou pořídit, musí si na její koupi vzít nejednou hypotéku, a tu potom po desítky let splácet. A někdo z nás třeba ani hypotéku na koupi vlastní nemovitosti nedostane, protože nemá ani na takové splácení.

  A co potom? Potom se dá využít hypotéka na družstevní byt https://www.americkahypoteka.cz/hypoteka-na-druzstevni-byt/. Družstevní byty jsou totiž levnější, stačí si tedy půjčit méně, a tudíž tu uspěje daleko více méně solventních lidí. Kteří mohou díky této hypotéce také spokojeně bydlet a žít.