Google redirektuje staré hlášení Search Console do nových 13. prosince

  Je čas na to seznámit se s některými novými hlášeními Google Search COnsole.

  Jak jsme již hlásili minulý měsíc, Google zanechává v minulosti hned několik typů hlášení ve starém Google Search Console. Google také oznámil, že spousta těchto hlášení bude redirektována ze starého nástroje do nového Google Search COnsole třináctého prosince.

  Co to všechno mění? Starý nástroj Google Search Console je tak nějak pozůstatek v porovnání s tímto novým Google Search Console, a Google chce redukovat duplicitní snahy udržování dvou podobných hlášení. Specificky je to třeba Analytika vyhledávání, Odkazy na Vaší stránce, Interní odkazy, Manuální akce, Mobilní použitelnost a také hlášení statusu Indexu, které se všechny redirektují do nového Google Search Console. Například Analytika vyhledávání a její hlášení bude redirektováno pod Hlášení Výkonu.

  Oznámení. Jsou tu dvě oznámení, když navštívíte některé z těchto starých hlášení na Google Search Console. Jedna je v červené navrchu stránky a druhá vám vyskočí uprostřed stránky.

  Proč by nás to mělo zajímat? Google sdělil, že právě nyní odstraňuje hlášení, která mají nějakou náhradu v nové verzi Google Search console nástroji. V některých případech to také může znamenat, že se budete muset naučit, jak používat nové typy hlášení nebo změnit vaši každodenní rutinu a začít používat nějaké nové hlášení namísto těch starších. Ale obecně a v součtu, Google sdělil, že byste mělí získat přesně ta samá data, která budete potřebovat, i z těch novách hlášení. Stačí jenom chvilku naučit se s nimi pracovat a můžete se zase ponořit do rutinních úkonů, jak jste byli zvyklí.

  Ale budete si muset pohnout naučit se s těmito novými hlášeními, protože změny přichází už 13. prosince.